Om lag fem måneder etter at kvenforeninga fikk klarsignal, kan de nå juble for nye skilt ved E6 i Kaivuono/Kåfjord. (Kuva: Line Evensen)
Det har kanskje ikke vært et problem – men nå skal det ihvertfall godt gjøres å passere det populære besøkspunktet ved E6, uten å ense det.
Pål Vegard Eriksen
pal@ruijan-kaiku.no
– I dag kom skiltene på plass.
Det opplyser ildsjelen bak Kvenparken og styremedlem i Kaivuonon kvääniseura – Kåfjord kvenforening, Svein Arild Soleng, overfor Ruijan Kaiku.
I juni kunne Ruijan Kaiku melde at foreninga hadde fått klarsignal fra Statens vegvesen til å sette opp skilting til Kväänin muistotaras/Kvenparken i Numerovankka/Nommedalen.
En jobb som for øvrig vegvesenet skulle gjøre selv, het det.
Les også: Får sette opp fire skilt langs E6
At skiltene skulle komme på plass akkurat på kvenforeningas egen bursdag er, etter alt å dømme, bare en ren tilfeldighet.
Faktum er likevel at Kåfjord kvenforening, som ble stiftet 17. september 2010, fyller 16 år nettopp i dag.





