En velfortjent og glad vinner ble overrasket i år også. (Foto: Maureen Bjerkan Olsen)
Hun har bidratt med å nominere andre til denne kvenske prisen. Ut av det blå vant hun den selv.
Arne Hauge
Før eller senere vil sikkert en Årets kven-nominert lukte lunta når Ruijan Radio ringer. Sånn helt ut av det blå en gang i februar for å intervjue vedkommende om, vel, noe aldeles annet.
Det gjenstår å se om noen rekker å skjønne tegningen, for heller ikke dette året ble noen lunte luktet, og slik og på nordnorsk dialekt hørtes det ut da programleder Frank Halvorsen ringte for å overraske vinneren:
– Ka du tenke om at Ingeborg Arvola ble Årets kven 2025? Kåret av Ruijan Kaiku og Norske kveners forbund.
– Nei, e det sant? Det va nu veldig hyggelig da.
– Det e du som e funne verdig Årets kven-tittelen. Ka du tenke om det?
– Det syns æ e veldig stas. Det ska æ ta med mæ videre. Æ har jo vært med på å nominere andre også, innimellom. Syns det e en flott ting å kunne løfte opp noen navn. Da e det jo veldig stas å være det navnet, ett av åran.
Der setter vi strek, og hvis du vil ha med deg resten er det bare å klikke inn på intervjuet for å høre Arvola og Halvorsen prate mer. Her er intervjuet:




