Kvenflagget utenfor Rådhuset i Talosvankka/Olderdalen på Kvenfolkets dag 16. mars. (Kuva: Pål Vegard Eriksen)
Ber innbyggerne og foreldre bruke fem minutter på å si hva de tenker om et framtidig kvensk språksenter i kommunen.
Pål Vegard Eriksen
pal@ruijan-kaiku.no
Kåfjord kommune, i samarbeid med Visjona AS, gjennomfører for tiden en brukerundersøkelse for å kartlegge interessen for å etablere et kvensk språksenter i Kåfjord.
«Undersøkelsen skal gi svar på om det er interesse for et slikt tilbud. Svar fra dere vil blant annet ha noe å si for anbefalinger knytta til målgrupper et kvensk språksenter skal rette seg mot, og mulige tjenestetilbud», skriver kommunen.
Opprinnelig var svarfristen satt til 20. mai, men fristen er utvidet til i dag, 1. juni.
«Vi håper at du tar deg tid til å sette av 5 minutter for å svare. Alle svar vil være anonyme», heter det.
Som Ruijan Kaiku tidligere har omtalt inviteres det også til folkemøter senere denne måneden, der innbyggerne kan si hva de tenker i dialogsform.
Først 17. juni Senter for nordlige folk i Olmavankka/Manndalen og senere samme dag på Rødekorshuset i Pirttavaara/Birtavarre.
Den 18. juni blir det møte på kommunestyresalen i Talosvankka/Olderdalen.
Les også: